3 dakikada okuyabilirsiniz

Mobil Cihazlar İçin Antivirüs Programları

Mobil Cihazlar İçin Antivirüs Programları

Mobil cihazlarda Windows, Android ve IOS işletim sistemleri mevcuttur. Günümüz 2018 itibariyle Windows işletim sistemi Android ve IOS işletim sistemine nazaran çok daha az tercih edilmektedir. Antivirüs programları ise, bilgisayar sistemlerinde bizlerin hayatına giren güvenlik programlarıdır. Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarda ise, Antivirüs güvenlik programları oldukça kullanılması gereken programların başında yer almaktadır. Bizler ise sizlere ülkemizde ve dünyada en sık kullanılan güvenlik programlarının listesini çıkardık.

  • 360 Mobile Security
  • CM Security
  • AVG Security
  • Avast Mobile Security
  • ESET Mobile Security
  • Avira Security
  • AVL

Yukarıdaki listede 7 adet güvenlik koruması içeren uygulamayı sizlere sunduk. Tüm antivirüs güvenlik uygulamalarının ortak yanı ise 0’e yakın değer içeren güvenlik korumasına sahip olmalarıdır. Aynı süreç içerisinde malware korumasına da sahiplerdir lakin tüm güvenlik uygulamaları performans ve pil açısından oldukça sıkıntılı gözükmektedir. Sıkıntısı ise genellikle performansı kötü anlamda etkileyerek kullanıcıya olumsuz bir performans sunmalarıdır. Ayrıca pil yani şarj ömrünü de azalttıkları yönünde iddialar ve teoremler mevcuttur. Tüm bu olanlara rağmen Android cihazını en üst düzeyde kullanmak isteyen mobil cihaz kullanıcıları ise güvenlik uygulamalarını kullanmayı tercih etmektedir.

Peki, bize göre hangi uygulama?

Eğer üst düzey bir koruma talep ediyorsanız, Avira Security kullanabilirsiniz lakin orta veya alt sınıfta bir cihaz kullanıp güvenlik uygulaması kullanmak istiyorsanız AVL uygulamasını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. AVL, hem pil hem de performans açısından oldukça kullanılabilir bir uygulamadır.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

18 Aralık 2018, 23:52

12 GB RAM’li Dünyanın İlk Telefonu

Bugüne kadar birçok firma çeşitli özellikleri ön plana çıkararak akıllı telefonları müşterilerin tercihine göre piyasaya sürdü, fakat Snapdragon 855 Yonga seti ve 12GB Ram kullanan telefon yoktu bu zamana kadar! One Plus dünyanın ilk 12 GB RAM e sahip telefonunu üretmek için kolları sıvadı ve bu işi başardı. Amacı rakipleri olan Sony Samsung  ve Xioami  gibi rakiplerle mücadele etmek ve pastadan büyük payı almaktı. Lenovo da bu yarışta yer alıyordu ve Qualcomm’un en son işlemcisini kendi telefonlarında kullanmaya başlamıştı. Makalemizin başlangıcında söz ettiğimiz telefonun dahili hafıza alanı 512 GB  olacak. Bu telefonun daha düşük bir versiyonu olan 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza alanı modeli 640 dolar fiyatla satışa sunulacak ki bu fiyat Çin için geçerli. Telefon Avrupa ve Amerika pazarına girdiğinde en az yüzde yirmilik bir fark olacağını söyleyebiliriz. Bu telefonda diğer özellikler hakkında bilgi almak için teknoloji dünyasındaki fısıltılara kulak vermek gerekiyor. Çünkü telefonun Lenovo z5 pro ile benzerlik gösterdiği gelen haberler arasında…

Z5 Pro’yu Hatırlayalım

z5 Pro modelinin çok yüksek bir ekran kasa oranı vardı bu oran yüzde 95 oranındaydı,
çerçevesi neredeyse yok gibiydi ve Parmak izi sensörü çok hızlı açılan bu telefonun arka
kısmında 24 megapiksel ve 16 megapiksel görüntüleme sensörleri vardı. Telefonda 3350
miliamper pil batarya kullanılıyor idi. Elbette ki bu yeni modelde bataryanın biraz daha
yüksek kapasiteli olması bekleniyor, dünyanın en iyi işlemcisi olan Snapdragon 855 ve buna
eşlik edecek olan 12 GB RAM çok hızlı bir kullanım sağlayacak telefonun fiyatı hakkında
henüz bir bilgi verilmedi ise de 512 GB lık dahili alan ve işlemci ekran kartı göz önüne
alındığında 700 ile 800 doları zorlayacağını söylenebilir.

Devamını Görüntüle