SON DAKİKA
5 dakikada okuyabilirsiniz

12 GB RAM’li Dünyanın İlk Telefonu

12 GB RAM’li Dünyanın İlk Telefonu

Bugüne kadar birçok firma çeşitli özellikleri ön plana çıkararak akıllı telefonları müşterilerin tercihine göre piyasaya sürdü, fakat Snapdragon 855 Yonga seti ve 12GB Ram kullanan telefon yoktu bu zamana kadar! One Plus dünyanın ilk 12 GB RAM e sahip telefonunu üretmek için kolları sıvadı ve bu işi başardı. Amacı rakipleri olan Sony Samsung  ve Xioami  gibi rakiplerle mücadele etmek ve pastadan büyük payı almaktı. Lenovo da bu yarışta yer alıyordu ve Qualcomm’un en son işlemcisini kendi telefonlarında kullanmaya başlamıştı. Makalemizin başlangıcında söz ettiğimiz telefonun dahili hafıza alanı 512 GB  olacak. Bu telefonun daha düşük bir versiyonu olan 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza alanı modeli 640 dolar fiyatla satışa sunulacak ki bu fiyat Çin için geçerli. Telefon Avrupa ve Amerika pazarına girdiğinde en az yüzde yirmilik bir fark olacağını söyleyebiliriz. Bu telefonda diğer özellikler hakkında bilgi almak için teknoloji dünyasındaki fısıltılara kulak vermek gerekiyor. Çünkü telefonun Lenovo z5 pro ile benzerlik gösterdiği gelen haberler arasında…

Z5 Pro’yu Hatırlayalım

z5 Pro modelinin çok yüksek bir ekran kasa oranı vardı bu oran yüzde 95 oranındaydı,
çerçevesi neredeyse yok gibiydi ve Parmak izi sensörü çok hızlı açılan bu telefonun arka
kısmında 24 megapiksel ve 16 megapiksel görüntüleme sensörleri vardı. Telefonda 3350
miliamper pil batarya kullanılıyor idi. Elbette ki bu yeni modelde bataryanın biraz daha
yüksek kapasiteli olması bekleniyor, dünyanın en iyi işlemcisi olan Snapdragon 855 ve buna
eşlik edecek olan 12 GB RAM çok hızlı bir kullanım sağlayacak telefonun fiyatı hakkında
henüz bir bilgi verilmedi ise de 512 GB lık dahili alan ve işlemci ekran kartı göz önüne
alındığında 700 ile 800 doları zorlayacağını söylenebilir.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

ali gül 7 Şubat 2019

yararlı olmuş

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

14 Haziran 2018, 21:13

Bilgisayar Oyunları Zararlı mıdır ?

Son zamanlarda teknolojinin de gelişmesiyle hemen hemen hepimiz evinde, ofisinde, hatta bugün ceplerimizde bir bilgisayar mevcut. Bu bilgisayarlar hayatımızın bir çok noktasında işimizi kolaylaştırsalarda hatrı sayılır bir topluluk bu cihazları eğlenmek icin kullanıyor. Kimisi sosyal medyada gezinirken, kimisi de oyunlar oynuyor. Özellikle gençler arasında bilgisayar oyunları çok yaygın. Bu durumda ise gençlerimizi bir takım problemler bekliyor.

Bu problemlerden bir kaçına değinmek istiyorum. İlk olarak, saatlerce bilgisayar oynamak insan sağlığına oldukça zararlıdır. Göz bozulmalarına, göz yaşında kurumalara sebep olur. Bir kaç saatten fazla masa başında hareketsiz oturmak kan akışının düzeninde bozulmalara sebep olarak buna bağlı damar tanıklıklarına yol açar. Doktorlar ise konu hakkında aileleri uyararak çocuklarının günde 3 saatten fazla bilgisayar başında kalmamalarını öneriyor.

Bir diğer husus ise, tam bir vakit kaybı olarak görülmesi. Bana göre insanlar bilgisayar oyunlarına ayırdıkları vakitleri sosyal aktiviteler ile değerlendirebilirler. Örnek vermek gerekirse; bisiklete binmek, kitap okumak, belki doğa yürüyüşü yapmak, hiç olmazsa aile üyeleri ile bir araya gelip sohbet etmek…

Her ne kadar zararları olsa da elbette bilgisayar oyunlarının yararlarıda vardır. Bazı araştırmalar dahilinde video oyunlarının el göz koordinasyonunu geliştirdiği, görev bilinci kazandırdığı ve olayları farklı perspektiflerden bakmayı öğrettiği kanıtlanmıştır.

Sonuç olarak bilgisayar oyunlarının her ne kadar yararı olsada bize ve sağlığımıza verdiği zarar daha fazladır. Günlük yaşamımızda da gerekliliği bulunmadıkça kullanmamaya ve kullanırken de önlemler almaya özen göstermeliyiz.

Devamını Görüntüle