5 dakikada okuyabilirsiniz

12 GB RAM’li Dünyanın İlk Telefonu

12 GB RAM’li Dünyanın İlk Telefonu

Bugüne kadar birçok firma çeşitli özellikleri ön plana çıkararak akıllı telefonları müşterilerin tercihine göre piyasaya sürdü, fakat Snapdragon 855 Yonga seti ve 12GB Ram kullanan telefon yoktu bu zamana kadar! One Plus dünyanın ilk 12 GB RAM e sahip telefonunu üretmek için kolları sıvadı ve bu işi başardı. Amacı rakipleri olan Sony Samsung  ve Xioami  gibi rakiplerle mücadele etmek ve pastadan büyük payı almaktı. Lenovo da bu yarışta yer alıyordu ve Qualcomm’un en son işlemcisini kendi telefonlarında kullanmaya başlamıştı. Makalemizin başlangıcında söz ettiğimiz telefonun dahili hafıza alanı 512 GB  olacak. Bu telefonun daha düşük bir versiyonu olan 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza alanı modeli 640 dolar fiyatla satışa sunulacak ki bu fiyat Çin için geçerli. Telefon Avrupa ve Amerika pazarına girdiğinde en az yüzde yirmilik bir fark olacağını söyleyebiliriz. Bu telefonda diğer özellikler hakkında bilgi almak için teknoloji dünyasındaki fısıltılara kulak vermek gerekiyor. Çünkü telefonun Lenovo z5 pro ile benzerlik gösterdiği gelen haberler arasında…

Z5 Pro’yu Hatırlayalım

z5 Pro modelinin çok yüksek bir ekran kasa oranı vardı bu oran yüzde 95 oranındaydı,
çerçevesi neredeyse yok gibiydi ve Parmak izi sensörü çok hızlı açılan bu telefonun arka
kısmında 24 megapiksel ve 16 megapiksel görüntüleme sensörleri vardı. Telefonda 3350
miliamper pil batarya kullanılıyor idi. Elbette ki bu yeni modelde bataryanın biraz daha
yüksek kapasiteli olması bekleniyor, dünyanın en iyi işlemcisi olan Snapdragon 855 ve buna
eşlik edecek olan 12 GB RAM çok hızlı bir kullanım sağlayacak telefonun fiyatı hakkında
henüz bir bilgi verilmedi ise de 512 GB lık dahili alan ve işlemci ekran kartı göz önüne
alındığında 700 ile 800 doları zorlayacağını söylenebilir.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

ali gül 7 Şubat 2019

yararlı olmuş

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

14 Haziran 2018, 21:13

Bilgisayar Oyunları Zararlı mıdır ?

Gelişen teknoloji ile birlikte bilim insanlarından farklı bir robot türü piyasaya sürülüyor. Piyasa sanal gerçeklik teknolojisi ile (VR) porno filmleri haberleri ile çalkalanırken bilim insanlarından bir şaşırtıcı haber daha geldi. Seks robotu! Evet yanlış duymadınız bilim insanları seks robotlarının günümüzde oldukça rağbet göreceğini belirtirken, birkaç modelini piyasaya sürmüş bile! Bu haberin yayılmasının ardından ise Kanadalı bazı bilim adamları tartışmalara ayrı bir renk katacak bir iddia sundular.

Atılan iddiaya göre kısa bir süre içerisinde Dijiseksüel adında farklı bir cinsel tercih daha ortaya çıkacak ve insanların büyük bir çoğunluğu tercihlerini Dijiseksüel tarafından kullanacağı söyleniyor. Journal of Sexua and Relationship dergisinin de bu iddia için destek makaleleri bile bazı insanları tedirgin etmeye başladı. Konu ile alakalı olarak açıklama yapan Profesör Neil McCarthour, hızla gelişen teknolojinin seks robotları sayesinde insanların cinsel istekleri doğrultusunda, insan partnerinin yapamayacağı şeyleri yapması durumunda, insanların büyük çoğunluğu Dijiseksüel olarak seks robotları ile ilişkiler kuracaklar.

Teorisyenlerin yaptığı açıklamaya göre ise bu iddianın gerçekleşme oranı oldukça yüksek ve tehlikeli olduğu yönünde. İnsanların tercihlerinin bu yöne kayması durumunda dişilerin üreme yeteneklerini zaman içerisinde kaybetmesi dünyanın evrim dengesini bozabileceği yönünde. Sizce de böyle bir şeyin olması mümkün müdür? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

 

Devamını Görüntüle