3 dakikada okuyabilirsiniz

Hızlı kilo vermek sağlığınıza zararlı!

08 Ağustos 2018'de eklendi

Hızlı kilo vermek sağlığınıza zararlı!

Ülkemiz de obezite oranı büyük oranda artış gösteriyor. TÜİK’in yapmış olduğu açıklamaya göre 15 yaşın üzerinde ki bireylerin .2’si obez, 4.8’i ise fazla kilolu olduğu veriler ile doğrulandı. Bu verilerin içerisinde olan insanlar ise bir an önce kilolarından kurtulmak için çeşitli yollara başvuruyorlar. Oldukları kilolara yıllarca sonra ulaşıp, çok hızlı bir şekilde sık egzersiz ve çok düşük kalori oranı olan diyetler yaparak istenmeyen kilolardan kurtulmaya çalışılıyor. Her ne kadar kilo vermede başarılı olunsa da hızlı kilo vermek uzmanlarca sağlığımıza uzun vade de zararı olduğu söyleniyor.

Kilo vereyim derken sağlığınızdan olmayın!

Hızlı kilo verdiren çok düşük kalorili diyetler temel besin için yetersiz kalıyor. Vitamin eksikliği sizi bir çok hastalığa açık kapı olarak bırakacaktır. Bağışıklık sisteminizin zayıflaması ile vücut sıvınızda dengesizlik, kas krampları, kalpte aritmi gibi etkilere neden olur.

Güvenli kilo vermek için

Sağlıklı bir diyet için günde 250 kalori daha az yemek yiyerek ve 250 kalori ekstra egzersiz yaparak, günde 500 kalori kadar kaybedebilirsiniz. Bu da size haftada 7000 kalori (1kilo) yapar. Bu şekilde hem sağlığınız için yararlı hem de etkili bir kilo verme yöntemi seçebilirsiniz.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.