arama

Saç nasıl taranmalıdır ?

Şimdi sizlere her gün yapılan, hatta üzerinde düşünülmeden gelişi güzel uygulanan bir işlemden bahsedeceğiz; saç nasıl taranmalıdır?

Saç taramanın da yöntemi mi olurmuş demeyin! Basit ve sıradan görünen bu işlem zaman içerisinde o çok şikayet ettiğimiz ”saçlarım çok dökülüyor”  ”saçlarım çabucak kopup kırılıyor” şikayetlerini beraberinde getiriyor.

Saçlarınızı Nemliyken Tarayın! 

Banyodan çıktınız ve saçlarınız ıslak, nemlendirici takviyesini de alan saçlar %50 oranında esner. Esneyen saçlar sayesinde tarama işlemi kopmalara ve kırılmalara karşı en asgari seviyeye düşer. Kuru iken saçlar %20 oranında esneklik kazanır. Bu da saçlarımızın daha çabuk ve hızlı kopup kırılmasına sebep olucaktır. Yani bu durumda en doğru yaklaşım saçlar nemliyken taranan saçlar olucaktır.

 

Saçlar Her Gün Taranır Mı?

Eğer kıvırcık saçlara sahipseniz bu işlem saçınızın şeklini koruması açısından doğru bir davranış olmayacaktır. Hepimizin bildiği gibi kıvırcık saçlar banyodan sonra asıl şeklini alır ve daha sonra kuru iken tarandığı takdirde kıvırcıklığını büyük ölçüde kaybederek elektiriklenir.

Düz ve dalgalı saçlar yukarıda da belirtildiği gibi su ve durulanmayan nemlendirici takviyeleri ile taranıp şekil verilebilir.

İşin özü mümkün mertebe saçlarımızı kuru iken taramamaktır. Unutmayalım ki saçımız en önemli güzellik unsurlarından biridir. Bu sebeple saç sağlığımıza dikkat etmeli, özen göstermeliyiz.

etiketlerETİKETLER
  • Onur Yavuz
    10 ay önce

    çok bilgilendirici bir içerik

    0
    yorum beğen
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ