SON DAKİKA
9 dakikada okuyabilirsiniz

Kışın Nasıl Kombin Yapılır Diyenler Bu Kombinlere Bayılacak!

Kış aylarında dışarı çıkmak için giyilecek kıyafete bir türlü karar veremeyiz. Tam da bu yüzden kış kombinleri için rahat ama bir o kadar şık kombin fikirleri, işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. İşte kış için rahat şık kombinler…

cool
Kışın Nasıl Kombin Yapılır Diyenler Bu Kombinlere Bayılacak!

Artık yakın zamanda beyaz bitki örtüsü kendini yavaş yavaş göstermeye başlayacak. Çalışanlar ise, ”böyle zamanlar, tam da evde kahve keyfi yapılıp kitap okunacak zamanlar” diyerek iç geçirecek. Ama diğer yandan işten eve dönerken ne kadar yorgun olursanız olun, çocukluğunuza dönüp iş çıkışında arkadaşlarınızla minik bir kartopu partisi verebilir, günü eğlenceli ve keyifli bitirebilirsiniz. Bu öneriyi de kulak arkası etmemenizde fayda var. Tüm bunların yanı sıra kış ayları kendini iyice hissettirmeye başladığına ve çalışanlar için rahat ve şık kış kombinleri ön plana çıktığına göre, kombinlerle ilgili örneklere birlikte göz atmak keyifli olur.

Kış İçin Rahat Şık Kombinler

Özellikle soğuk günlerde evde keyif yapma özlemi çekilir. Elbette sıcak çay veya kahve ile keyif yapmanız mümkün. Fakat günlük yaşantınızda da giysileriniz sıcak tutan, rahat ve şık olmakla birlikte tarzınızı ortaya koyan özelliklere sahip olmalı. Bunun için de güne başlarken ne giymeye karar vermiş olursanız olsun, ufak dokunuşlarla kendi stilinizi oluşturun. Bu belki bir gözlük ya da şapka sayesinde veya çorap ya da takı ile ortaya çıkartılabilir.

Beyazın Büyüsü

 

 

 

 

 

 

 

 

Lapa lapa kar yağmaya başlayan günlerde, kış beyazı tercih edilebilir. Tarzınızı yansıtacak beyaz şişme mont veya kalın örgü beyaz bir kazak salaş görüntüsüyle kış için rahat şık kombinler arasında favori alternatifler olarak yerini alabilir.

Örgü Kazaklarla Günlük Kış Kombinleri

Soğuk kış günler için bir başka önlem ise, farklı kazak modelleri. Bu modeller arasında bulunan örgü kazaklar son dönemlerde popülerliğini korumaya devam ediyor. Kısa ve boğazlı, uzun ya da oversized olan birbirinden farklı modeller boy göstermeye devam ediyor.

70’lerin Bohem Tarzı’nın Süete Yansıması

70’lerde oldukça ön plana çıkan bohem tarz, süet kumaş modasıyla günümüzde ortaya çıkan bir stil. İster günlük ister gece için kış kombileri arasında yer alabilecek olan, uzun çizmelerle kombin yapılan A kesim midi süet etekler hoş bir görüntü sergileyecektir.

Şık ve Rahat Modellerle Tarzını Yansıt

Kış aylarında dikkat çeken mont modellerinden bir tanesi de şelale yaka olarak adlandırılanlar. Hem şık hem de rahat olan bu modeller sayesinde, kış kombinleri sizin için sıcaklığın konforunu hissettirecek.

Hırkaların Cazibesi

Soğuk zamanlar için sıcacık bir diğer alternatif de kalın ve uzun hırkalar. İster Jean pantolonlarla, ister elbise ya da eteklerle rahatlıkla kendinize özgü kış için rahat şık kombinler oluşturabilmeniz mümkün.

Renklerin Sıcak Uyumu

Kış aylarında genellikle koyu renklerin tercih edildiği görülür. Ancak havaların kapanmasıyla birlikte bu psikolojik etkiden kurtulmak, kendinizi iyi hissetmeniz için de yardımcıdır. Bu nedenle biraz daha renkli tercihler yapılabilir. Somon rengi, gri ve tonları, yeşilin koyuya doğru olan tonları çok rahat kış kombinleri için kullanılabilecek renkler. Ayrıca siyahla da kış için rahat şık kombinler yapmak için oldukça ideal renkler olduğu söylenebilir.

 

 

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Haziran 2018, 12:34

Saç nasıl taranmalıdır ?

Şimdi sizlere her gün yapılan, hatta üzerinde düşünülmeden gelişi güzel uygulanan bir işlemden bahsedeceğiz; saç nasıl taranmalıdır?

Saç taramanın da yöntemi mi olurmuş demeyin! Basit ve sıradan görünen bu işlem zaman içerisinde o çok şikayet ettiğimiz ”saçlarım çok dökülüyor”  ”saçlarım çabucak kopup kırılıyor” şikayetlerini beraberinde getiriyor.

Saçlarınızı Nemliyken Tarayın! 

Banyodan çıktınız ve saçlarınız ıslak, nemlendirici takviyesini de alan saçlar %50 oranında esner. Esneyen saçlar sayesinde tarama işlemi kopmalara ve kırılmalara karşı en asgari seviyeye düşer. Kuru iken saçlar %20 oranında esneklik kazanır. Bu da saçlarımızın daha çabuk ve hızlı kopup kırılmasına sebep olucaktır. Yani bu durumda en doğru yaklaşım saçlar nemliyken taranan saçlar olucaktır.

 

Saçlar Her Gün Taranır Mı?

Eğer kıvırcık saçlara sahipseniz bu işlem saçınızın şeklini koruması açısından doğru bir davranış olmayacaktır. Hepimizin bildiği gibi kıvırcık saçlar banyodan sonra asıl şeklini alır ve daha sonra kuru iken tarandığı takdirde kıvırcıklığını büyük ölçüde kaybederek elektiriklenir.

Düz ve dalgalı saçlar yukarıda da belirtildiği gibi su ve durulanmayan nemlendirici takviyeleri ile taranıp şekil verilebilir.

İşin özü mümkün mertebe saçlarımızı kuru iken taramamaktır. Unutmayalım ki saçımız en önemli güzellik unsurlarından biridir. Bu sebeple saç sağlığımıza dikkat etmeli, özen göstermeliyiz.

Devamını Görüntüle