5 dakikada okuyabilirsiniz

Yerinden Çıkan Fermuar Nasıl Takılır ?

Yerinden Çıkan Fermuar Nasıl Takılır ?

Bazen günler önceden hazırlanan kıyafetlerde son anda bir aksaklık görülür ve bu aksaklık bütün planları değiştirebilir. Böyle durumlarda ya birilerinden yardım alınır, işi bilen ustalarına götürülür ve hasar onarılır. Bu durumlardan biri de fermuarın çıkması. Önemli bir detay olan bu sorun oldukça can sıkıcı bir durum alabilir. İnsanlar zor durumda kaldıkları için önemli oranda etkilenirler.

Yerinden çıkan fermuar nasıl takılır ?

Birçok kes bu durumla karşılaşmış insanlar vardır. Bu durumda ya fermuarın takılı olduğu kıyafetten, çantadan, bottan, ceketten vazgeçmek, ya da tamir etmektir. Peki, bunu bir ustasına götürmek yerine evde kendi kendine yapıp onarmak daha kolay ve zahmetsiz değil midir?

Bu hem zaman kaybını, hem maddi anlamda bir kaybı ortadan kaldırmak adına yapılacak bir iştir. Böyle olunca iş başa düşmekte ve insanlar kendi işlerini kendileri yapmaya istekli oldukları için bunu öğrenmek isterler. Yerinden çıkan fermuar, eğer tamamen kırılmışsa veya herhangi bir zedelenme ve onarılamayacak derecede olduysa bundan vazgeçmek, yeni bir fermuar alıp kullanmak daha mantıklı olacaktır. Fakat fermuar her hangi bir hasara uğramamış ve kullanılabilir seviyede ise yerine takmak daha mantıklı olacaktır.

Fermuarın tutulan yeri kırılmışsa, tutup çekebilmek için yerine bir yüzük tarzı çember tek takılıp çekilebilir, Kırılmamış sadece yerinden çıkmış fermuarlar için öncelikle en dar kısmı yani ilk kapanan dişlerinin olduğu kısımdaki fermuar kumaşın içine geçirilip dikilmiştir. Öncelikle burada fermuar dişlerinin bu başlangıç yerleri el ile bularak kıyafetten ayrılmalıdır. Bu başlangıç dişlerini fermuar başlığının sağ ve sol yanlarında bulunan boşluklardan aynı anda ve aynı uzunlukta geçirilmesi sağlayıp fermuarı kapatır gibi yavaşça kapatmalıyız. Dişlerin tam olarak birbirini tuttuğunu ve kapanırken herhangi bir sorun yaşanmadığını görünce tekrar fermuar dişlerinin en uzu yani ilk kapatılan kısmında kumaş ile fermuar kenarlarının sabitleştirilmesi gerekmektedir. Bu şekilde evde bu işleme yapılır ve zaman kaybı önlenmiş olur.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

31 Ocak 2019, 15:55

Moda Tasarım Kursu

Günümüz dünyasında moda özellikle belli bir yaş altı kesim için oldukça önemlidir. Trend olan, beğenilirliği yüksek kıyafet ya da ayakkabıları giyerek dikkat çekici bir görüntüye sahip olmayı herkes istemektedir. İşte moda bu fikir yüzünden doğmuştur. Moda tasarımcısı denildiğinde ise, basit anlamda akıllara var olan ürünleri kombinleyen stilist gelse de bu yanlış bir düşüncedir. Çünkü moda tasarımcısı ürünü tamamen kendisi dizayn eden, üretim aşamalarının hepsinde bulunarak nihai tüketiciye kadar olan sürecin hemen hemen tamamında yer alan kişidir. Kişinin tüm bu aşamalara haiz olup, modacı unvanına sahip olabilmesi için ise bu işin eğitimini alması gerekmektedir. İşte moda tasarım kursu bu işin eğitimini alabileceğiniz yerdir.

Moda Tasarım Kursunun Ne gibi Faydası Vardır?

Moda tasarım kursu giyim sektöründe tasarımcılık, stilistlik, dokuma, dikiş, nakış, aksesuar kullanımı konularının tamını kapsayarak size bu sektörde cazip iş imkanları ile meslek edindirebilecek nitelikte eğitim yuvasıdır. Eğitimler sayesinde, bir ürünün fikir aşamasından satış aşamasına kadar olan sürecinde her konuda bilgi sahibi olmanızı, alacağınız sertifikalar ile yaratıcılığınızı ve zevkinizi para kazanmak için kullanabilmeniz hedeflenir. Aklınızdakini kağıda dökerek tasarım yapmanız, kullanacağınız kumaşın doğru iplikler ile dokunması, biçki işleminin doğru yapılması, ölçü ve dikim işlemlerinden sonra ürünün hazır hale gelmesi, işlerinin tamamını, kapsayan bu eğitim sayesinde, kendi kıyafetlerinizi kendiniz üreterek herkes tarafından beğenilen, trend olarak takip edilen biri olabilirsiniz.

Moda tasarımı hakkında daha detaylı bilgi almak için sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.modatasarimkursu.org/

Devamını Görüntüle