SON DAKİKA

Stilist Ne Yapar?

Stilist Ne Yapar?

Stilist kıyafet tasarımını uygun tekstil ürününü seçerek artistik ve teknik çizimlerle yapan kişidir. Stilist ne yapar diye sorduğumuzda genel olarak stilistin moda trendlerini takip ederek yeni tasarımlar yarattığını söyleyebiliriz.  Moda ve tekstil sektöründe aranan pozisyonlardan biri olan stilistlik firmalarının imajının yaratılmasında rol oynayan bir meslektir.

Stilist çalıştığı marka için yeni model kıyafet tasarımları yapar. Bu tasarımları teknik ve artistik çizimlerle sunar. Stilistler modaya yön veren yaratıcı kişilerdir. Kumaş ve aksesuar seçimi ve modeller üzerinde değişiklik yapmak da stilistlerin görevleri arasında yer alır. Kıyafet modellerinin tasarlanmasının yanı sıra stilistler hazır girim sektöründeki modellerin modaya uygun hale getirilmesini de sağlarlar.

Nasıl Stilist Olunur?

Stilist olmak için elbette modaya ilgi duymak gerekir. Stilistlerin teknik ve artistik çizim bilgisi de olmalıdır. Stilistler üniversitelerdeki bölümlerde okuyarak meslek sahibi olabildikleri gibi stilistlik kurslarına giderek de bu alanda yetkin olabilirler. Stilistlik kurslarında bilgisayarlı çizim teknikleri, moda trendlerine uygun tasarım yapmak gibi konularda donanım sahibi olunur.

Son yıllarda stilistlik mesleğinin çok ilgi görmesi stilist ne yapar ve nasıl stilist olunur gibi soruları gündeme getirmiştir. Bu pozisyonda çalışacak donanımlı kişilere ihtiyaç duyulması mesleğe yönelik eğitimlerin de artmasına neden olmuştur. Eğitimi alınarak stilist olmak mümkündür. Kursları başarıyla tamamlayan ve stilist belgesi alan kişiler moda sektöründe çeşitli pozisyonlarda iş bulabilirler.

Kaynak: https://www.yeniumitmodelistlik.com/stilistlik-egitimi.php

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

31 Ocak 2019, 15:55

Moda Tasarım Kursu

Günümüz dünyasında moda özellikle belli bir yaş altı kesim için oldukça önemlidir. Trend olan, beğenilirliği yüksek kıyafet ya da ayakkabıları giyerek dikkat çekici bir görüntüye sahip olmayı herkes istemektedir. İşte moda bu fikir yüzünden doğmuştur. Moda tasarımcısı denildiğinde ise, basit anlamda akıllara var olan ürünleri kombinleyen stilist gelse de bu yanlış bir düşüncedir. Çünkü moda tasarımcısı ürünü tamamen kendisi dizayn eden, üretim aşamalarının hepsinde bulunarak nihai tüketiciye kadar olan sürecin hemen hemen tamamında yer alan kişidir. Kişinin tüm bu aşamalara haiz olup, modacı unvanına sahip olabilmesi için ise bu işin eğitimini alması gerekmektedir. İşte moda tasarım kursu bu işin eğitimini alabileceğiniz yerdir.

Moda Tasarım Kursunun Ne gibi Faydası Vardır?

Moda tasarım kursu giyim sektöründe tasarımcılık, stilistlik, dokuma, dikiş, nakış, aksesuar kullanımı konularının tamını kapsayarak size bu sektörde cazip iş imkanları ile meslek edindirebilecek nitelikte eğitim yuvasıdır. Eğitimler sayesinde, bir ürünün fikir aşamasından satış aşamasına kadar olan sürecinde her konuda bilgi sahibi olmanızı, alacağınız sertifikalar ile yaratıcılığınızı ve zevkinizi para kazanmak için kullanabilmeniz hedeflenir. Aklınızdakini kağıda dökerek tasarım yapmanız, kullanacağınız kumaşın doğru iplikler ile dokunması, biçki işleminin doğru yapılması, ölçü ve dikim işlemlerinden sonra ürünün hazır hale gelmesi, işlerinin tamamını, kapsayan bu eğitim sayesinde, kendi kıyafetlerinizi kendiniz üreterek herkes tarafından beğenilen, trend olarak takip edilen biri olabilirsiniz.

Moda tasarımı hakkında daha detaylı bilgi almak için sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.modatasarimkursu.org/

Devamını Görüntüle