4 dakikada okuyabilirsiniz

Sokak Hayvanlarına Yardım Etme Rehberi

08 Ağustos 2018'de eklendi

Sokak Hayvanlarına Yardım Etme Rehberi
Sokaktaki can dostlarımız için onları korumak ve onlara destek olmak için illa ki yapabileceğimiz birşeyler vardır. Hepimiz evimizde canlı besleyemeyebiliriz ama sokaktaki canlara sahip çıkmak için sokak hayvanları hakkında daha duyarlı olmamız oldukça önemlidir.
Öncelikle evinizde değil de bir barınakta ayda bir çuval mama karşılığı bir sokak hayvanı için koruyucu sahiplik yapabilirsiniz. Hasta, yaşlı, bakıma muhtaç ve sevgi dolu pek çok sokak hayvanı için barınakta onları ziyaret edebilir ve hatta güven telkin ederseniz bir hayvanı istediğiniz vakitte dışarı çıkararak gezdirmeniz de mümkündür. Barınakların çoğu belediye tarafından desteklense de gönüllülük kavramı da önemlidir. Sokaktaki hayvan sayısı o kadar fazla oluyor ki yardım etmek isteyen kuruluşlar yeterli şekilde bu yardımı sağlayamıyor. Herkese açık şekilde paylaşılan barınakların resmi hesapları ile siz de bir hayvanın tedavisi için bağış yapabilirsiniz.
Sokak hayvanı için sadece barınaklar değil sokaklarda yaşam alanıdır. Yolda yaşlı bir kedi, hasta bir kuş veya aç bir köpek ile karşılaşabilirsiniz. Günümüzde süpermarketlerde sokak hayvanlarını desteklemek için bir öğünlük kampanyalı mamalardan alarak çantanızda ya da aracınızda stoklarsanız belki bir hayvana yardım edebilirsiniz. Çok acil hasta veya yaralı bir hayvan ile karşılaşırsanız da hemen bağlı bulunduğunuz Belediye ekipleri ile temasa geçerek sokaktaki dostlarımızın tedavisini sağlamak için verdiğiniz adrese belediye ekipleri gelecektir. Ayrıca yine aynı şekilde acil şekilde yardıma muhtaç bir sokak hayvanı ile karşılaşırsanız ve imkanınız müsaitse en yakın veteriner kliniğe hemen ulaştırmalısınız. Yalnızca veteriner hekime bu canlının sokak hayvanı olduğunu söylemeniz yüzde 50’ye varan indirimle tedavisinin yapılmasını sağlayacaktır. Sokak hayvanları için özellikle yaz mevsiminde kapınızın önüne veya çöp kutusu kenarına bir kap su koyarak onları susuzluktan korumuş ve yardımcı olmuş olursunuz.
Başlıklar: , ,

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

oğuzhan 23 Ağustos 2018

sokak hayvanlarına yardım çok önemli özelikle yazın sıcak zamanlarda ve kışın soğuğunda

Murat Oğur 28 Ağustos 2018

yararlı bi içerik herkes bu konuda duyarlı olmalı

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Eylül 2018, 18:58

Yerinden Çıkan Fermuar Nasıl Takılır ?

Stilist kıyafet tasarımını uygun tekstil ürününü seçerek artistik ve teknik çizimlerle yapan kişidir. Stilist ne yapar diye sorduğumuzda genel olarak stilistin moda trendlerini takip ederek yeni tasarımlar yarattığını söyleyebiliriz.  Moda ve tekstil sektöründe aranan pozisyonlardan biri olan stilistlik firmalarının imajının yaratılmasında rol oynayan bir meslektir.

Stilist çalıştığı marka için yeni model kıyafet tasarımları yapar. Bu tasarımları teknik ve artistik çizimlerle sunar. Stilistler modaya yön veren yaratıcı kişilerdir. Kumaş ve aksesuar seçimi ve modeller üzerinde değişiklik yapmak da stilistlerin görevleri arasında yer alır. Kıyafet modellerinin tasarlanmasının yanı sıra stilistler hazır girim sektöründeki modellerin modaya uygun hale getirilmesini de sağlarlar.

Nasıl Stilist Olunur?

Stilist olmak için elbette modaya ilgi duymak gerekir. Stilistlerin teknik ve artistik çizim bilgisi de olmalıdır. Stilistler üniversitelerdeki bölümlerde okuyarak meslek sahibi olabildikleri gibi stilistlik kurslarına giderek de bu alanda yetkin olabilirler. Stilistlik kurslarında bilgisayarlı çizim teknikleri, moda trendlerine uygun tasarım yapmak gibi konularda donanım sahibi olunur.

Son yıllarda stilistlik mesleğinin çok ilgi görmesi stilist ne yapar ve nasıl stilist olunur gibi soruları gündeme getirmiştir. Bu pozisyonda çalışacak donanımlı kişilere ihtiyaç duyulması mesleğe yönelik eğitimlerin de artmasına neden olmuştur. Eğitimi alınarak stilist olmak mümkündür. Kursları başarıyla tamamlayan ve stilist belgesi alan kişiler moda sektöründe çeşitli pozisyonlarda iş bulabilirler.

Kaynak: https://www.yeniumitmodelistlik.com/stilistlik-egitimi.php

Devamını Görüntüle