SON DAKİKA
3 dakikada okuyabilirsiniz

Mutlu Bir Yaşam İçin

haha
Mutlu Bir Yaşam İçin

Mutlu bir yaşam için sırlar ya da altın kurallar var mıdır diye hepimiz zaman zaman merak ederiz. Mutluluk; küçük, büyük, kadın, erkek, genç, yaşlı olması fark etmez, her bireyin en doğal hakkıdır. Bazı insanlar çok küçük şeylerle mutlu olurlar, bazısı da mutlu olmak için maddi ve manevi büyük çabalar sarf ederler.
Mutlu Bir Yaşam İçin Nasıl Bakmalıyız?
Manevi dünyası zengin ve güçlü olan insanlar genellikle daha mutludur. Sahip oldukları inançları ve bağlı oldukları güçlü değerleri vardır. Birtakım sıkıntı ve zorlukla karşılaşınca hemen ümitsizliğe kapılmazlar. Mücadeleci ruhları devreye girer, içinde bulundukları olumsuz durumdan en az hasarla kurtulmanın çaresini ararlar. Bu çabada bulunabilmek bile bir başarıdır ve onları mutlu etmeye yeter. Kalp gözüyle bakmayı başaran herkes için, mutluluğun sırrı uzak değildir.
Mutlu Bir Yaşam İçin Nereden Başlamalıyız?
Şöyle bir etrafınıza bakın ya da geniş çaplı araştırın; Bedensel veya Zihinsel Engelli kimseler göreceksiniz. Hayatlarında bir şeyin eksik ya da yok olması üzmez onları, farkında bile olmazlar çoğu zaman. Kendileriyle barışık yaşayan, iç huzuru yakalamayı başarmış bu koca yürekli, güzel insanlar. Elin, kolun yapamadığını ayaklar yapar, ayakların yapamadığını ağızları bile yapar. Çok başarılı bir ressam, parmak ısırılacak bir müzisyen, milli bir sporcu, hatta bilim adamı olup isimlerinden Uluslar arası Platformlarda söz ettirenlerini gördükçe gurur duyarız. En baştan yani sıfırdan başlamak bile mutlu bir yaşamın başlangıcıdır diyoruz.
Mutlu Bir Yaşam İçin Nerede Durmalıyız?
Hayatta mutluluğu yakalamak için ait olduğumuz yerde, sahip olduklarımızla birlikte dimdik durmalıyız. Evinizde eşinize değerli bir eş, çocuğunuza şefkatli bir anne olabilirsiniz. İşyerinizde ast ve üstleriyle uyumlu bir çalışan olabilirsiniz. Vatandaş olarak çevreye, doğaya, hayvanlara duyarlı, toplumda kişilerin hak ve özgürlüğüne saygılı olabilirsiniz. Nerede olursanız olun, sevgi ve saygı ile yaşadığınız her yer ama her yer mutlu bir yaşam için en uygun mekandır.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

23 Haziran 2018, 03:02

10 Maddede Çapkın Aşık Tipi

Hangimiz olmadık ki deliler gibi? Ömrümüzün mutlaka bir yanında köşesinde bunlardan birine rastlamışızdır mutlaka.  Genelde bu tipler de hep çekici gelmez mi insana? Bu çapkın aşıkların farklı bir aurası var. İşte bu yüzden çapkınlar zaten. Bizi etkiledikleri gibi kim bilir kimleri daha etkilemişlerdir. Ama yine de aşkları tutkulu ve güzeldir. Sizi istemeden de olsa kıskançlık girdabına çekmeyi iyi becerirler. Bu yüzden daha bir çekici gelirler. İster istemez onu düşünür ve nerede ne yaptı, acaba beni aldattı mı derken birden bire aşk tuzağına düşmüş olursunuz. Zaten biz kızlar neden mazoşist oluruz o da bilinmez ya!  Bir ortama gireriz dikkat çekerler, bir şey yaparız bazen bizimle ilgilenmezler. Daha neler neler! Gelin şimdi bu çekimine kapıldığınız veya kapılmaktan kendinizi koruyamadığınız bu çapkın beyleri analiz edelim.

1 – Kesinlikle detaycı değillerdir.

Sizinle ilgilenir gibi görünürler ama hayatınız hakkında tek bir  detay bile onların dikkatini çekmez. Geçmişinizi sorgulamakla da uğraşmazlar çünkü onlar için bu tarz şeyler gereksizdir. Onlar için önemli olan sevgililerinin yanlarında olmaları ve onunla geçirdiği vakitlerden ibarettir.

2 – Bu beyler oldukça arkadaş canlılarıdır.

Görüp görebileceğiniz her kesimden arkadaşları bulunmaktadır. Her gittiğiniz yerde mutlaka selamlaştığı biri vardır. Yeni bir ortama giriyorsanız da gözlemlerseniz o ortama uyum sağlamakta asla zorlanmazlar.

3 – Onunla bir tartılmaya girdiğinizde sizi kurnazlığıyla alt edecek kapasiteye sahiptir.

Hiç zorlanmadan sizi eline alır evirir çevirir ve mutlaka kendisi haklı çıkar. Eğer siz ona bir yanlış yaptıysanız da içten pazarlıklı yapısından dolayı bir gün sizden küçük veya büyük mutlaka intikam alır!

4 – Onun yanında güzel zaman geçirebilirsiniz.

Çapkın fakat oldukça keyif vericidirler. Sizi  güldürür, uğraşır ve daima espriler yaparak keyifli zamanlar geçirmenizi sağlar. Siz aptal aşıklar bu hareketlerine ağzı kulaklarında karşılık verirken küstah tarafları ortaya çıkar ve bunu da size yol, su ve elektrik olarak geri döndürürler.

5 – Onunla kalabalık ortamlara giriyorsanız vay sizin halinize!

Onlar öyle uyanıklardır ki, kızların yoğunlukta olduğu her ortamı fırsata çevirmeyi iyi bilirler. Özellikle mezuniyetler, kalabalık yemekler ve düğünler bu beyler için biçilmiş kaftandır. En iyi kıyafetlerini giyer, en iyi bakımlarını yapar ve uzaktan çapkın bakışlar atarak dikkat çekmeye çalışır. Ee tabi çapkın olunca kızlar bu çekime mutlaka karşılık verecektir ve ağına düşecektir.

6 – Çok yakışıklı olmaları gerekmez bu çapkın beylerin.

Onların tabiatlarında vardır bu çapkınlık. Ee tabi doğaları gereği hepsi karizmatiktir.  Yüzlerinde daima bir çapkın gülümseme vardır. Bu sayede kızlar buna kolaylıkla kapılacaktır.

7 – Kültürlerini her fırsatta geliştirmek adına bir şeyler yapmaktan kaçınmazlar.

Her alanda kendilerini ön plana çıkarmaya çalışırlar, her konuda bir fikir ve görüşleri vardır. Dikkat çektikleri için bir nevi hepsi şeytan tüylüdür bu beylerin.

8 – Mutlaka bir yetenekleri vardır bunların.

Ya sporla ilgilenirler ya müzikle. Ama mutlaka ağlarına düşürmeye çalıştıkları kızları etkileyecek bir yetenek elde ederler. Her kıza hitap edecek kadar kendilerini geliştirirler.

9 – Ne kadar özleri öyle olmasa da hep bir cool olma çabaları vardır ve bunda da gayet başarılı olurlar.

Kızlar onların bu umursamaz tavırlarına ölüp biterken kız gruplarında hep bu muhabbetler dönecektir; “ya abi şuna bakın ya ne kadar cool off!!”

10 – Bu tipler genel olarak istedikleri herkesle arkadaş olabilme potansiyeline de sahiptirler.

Ustaca yazdıkları senaryolar sayesinde erkek arkadaş edinmeyi de iyi becerir ve gerekirse çıkarları için onları kullanmaktan hiç geri durmazlar.

Ee kızlar daha ne olsun? Bunların hepsine sahip birileri varsa ve peşinizde dönmeye başladıysa hemen kaçın oradan. Aman Allah muhafaza bir kapıldığınız mı suyuna çıkabilene aşk olsun!

Aslında biraz derine indiğimizde neden böyleler sorgulaması da yaparsak “yazık ya kıyamam” triplerine de girebileceğimiz tiplerdir bunlar. Mutlaka her çapkın erkeğin altında bir neden yatmaktadır neden böyle olduklarına dair. Mutlaka bir ilişkide hüsrana uğramıştır bu tipler. Ya aldatılmışlardır başka biriyle ya da terk edilmişlerdir birden bire. Aslında çapkınlık onlar için savunma mekanizmasından başka bir şey değildir. Hayatlarını bu şekilde idame ettirebileceklerini ve kimselerin onları bir daha aldatamayacağı veya aşk konusunda üzemeyeceklerini düşünmektedirler. Onlar kendilerini böyle inandırırlar. Onlar için aşk sadece bir oyundur, geçici hevestir derler. Aslında öyle olmadığını da bal gibi bilirler. Ne yapalım Allah ilişkiden dolayı böyle olan can yakıcı beylerden uzak tutsun…

Devamını Görüntüle