Moda Tasarım Kursu

Moda Tasarım Kursu

Günümüz dünyasında moda özellikle belli bir yaş altı kesim için oldukça önemlidir. Trend olan, beğenilirliği yüksek kıyafet ya da ayakkabıları giyerek dikkat çekici bir görüntüye sahip olmayı herkes istemektedir. İşte moda bu fikir yüzünden doğmuştur. Moda tasarımcısı denildiğinde ise, basit anlamda akıllara var olan ürünleri kombinleyen stilist gelse de bu yanlış bir düşüncedir. Çünkü moda tasarımcısı ürünü tamamen kendisi dizayn eden, üretim aşamalarının hepsinde bulunarak nihai tüketiciye kadar olan sürecin hemen hemen tamamında yer alan kişidir. Kişinin tüm bu aşamalara haiz olup, modacı unvanına sahip olabilmesi için ise bu işin eğitimini alması gerekmektedir. İşte moda tasarım kursu bu işin eğitimini alabileceğiniz yerdir.

Moda Tasarım Kursunun Ne gibi Faydası Vardır?

Moda tasarım kursu giyim sektöründe tasarımcılık, stilistlik, dokuma, dikiş, nakış, aksesuar kullanımı konularının tamını kapsayarak size bu sektörde cazip iş imkanları ile meslek edindirebilecek nitelikte eğitim yuvasıdır. Eğitimler sayesinde, bir ürünün fikir aşamasından satış aşamasına kadar olan sürecinde her konuda bilgi sahibi olmanızı, alacağınız sertifikalar ile yaratıcılığınızı ve zevkinizi para kazanmak için kullanabilmeniz hedeflenir. Aklınızdakini kağıda dökerek tasarım yapmanız, kullanacağınız kumaşın doğru iplikler ile dokunması, biçki işleminin doğru yapılması, ölçü ve dikim işlemlerinden sonra ürünün hazır hale gelmesi, işlerinin tamamını, kapsayan bu eğitim sayesinde, kendi kıyafetlerinizi kendiniz üreterek herkes tarafından beğenilen, trend olarak takip edilen biri olabilirsiniz.

Moda tasarımı hakkında daha detaylı bilgi almak için sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.modatasarimkursu.org/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

08 Ağustos 2018, 02:46

Sokak Hayvanlarına Yardım Etme Rehberi

 

İnsanlar var olduğundan beri diğer türdeşleriyle bir yakınlık içindedir. Kimi onun ebeveyni veya akrabası; kimisi sevgilisi veya eşi; kimileri ise arkadaşlarıdır. Arkadaşlık ilişkisi insan için bir yerde önemlidir. Arkadaş, güvenli olan ebeveyn ortamının aksine bilinmeyenlerle dolu olan dış hayatta bir can yoldaşıdır. Hatta onunla çok yakınsanız, her zorluğu birlikte göğüsleyebilirsiniz.

Kimler arkadaşımız olur?

Olaya sosyal açıdan bakıldığında kişilerin cinsiyeti, dini, kökeni, vb. demografik özelliklerin yanında kişiliği, olaylara bakış açısı, tercihleri da onlarla arkadaşlık ilişkisi kurulup kurulmamasında etkilidir. Kimi insan arkadaşının kendine benzemesini ister; kimisi de kendini tamamlamasını ister.“Arkadaşlık kriterleri” adı altında birçok özellik sıralanabilir fakat bu yazıda arkadaşlık ilişkisinde beynin rolünü ele alacağız.

“Nature Communications” dergisinde yayımlanan bir çalışmada bir grup üniversite öğrencisine fMRI uygulanmış ve sonucunda aralarında arkadaşlık ilişkisi olan kişilerin diğerlerine oranla daha benzer nöral tepki gösterdiği saptanmıştır ve bu benzerlik oranı, yakınlık derecesine göre artış gösterdiği bulgulanmıştır. Yani sonuç olarak arkadaş olan kişilerin beyinleri bir duruma/olaya karşı benzer tepkiler verebilir.

Sonucu daha geniş kapsamda ele alırsak, bu sadece arkadaşlık için değil; diğer ilişkisel yakınlık durumlarında da ilişkili olma ihtimali olabilir. Fakat bu etken tek başına yeterli olmamaktadır. Hem biyolojik etkenlerin hem de sosyal faktörlerin bir birleşimi olarak ele alınmasında fayda vardır.

Devamını Görüntüle