5 dakikada okuyabilirsiniz

İş Bankası 100.000 TL Konut Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası 100.000 TL Konut Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası 100.000 TL Konut Kredisi Faiz Oranları

İş bankası ihtiyaç, taşıt ve KOBİ kredilerinde olduğu gibi konut kredilerinde de 2018 yılı itibari ile uygun faiz oranı sunmaktadır. 120 ay vade imkânı ve uygu faiz oranı ile iş bankasından 120 ay vadeli ipotekli konut kredisi alınabilir. Kredi vade ödemeleri boyunca iş bankası konutu ipotek altına alacaktır. Vade ödemeleri sonucunda ödenen miktar kadar ipotek kaldırılacak ve kredi tamamen ödenmesi durumunda banka tarafından 150 TL karşılında FEK yazısı verilecektir. Verilen FEK yazısı ile ipotek kaldırılabilecektir.

İş Bankası 100.000 TL Konut Kredisi Şartları

  • Kredi notunun yüksek olması
  • Düzenli gelir belgesi beyanı
  • Varsa ek gelir beyanı
  • Kefil
  • Ev ipoteği

Gibi şartların sağlanması sonucunda iş bankası tarafından vade ödemesi kredi kullanan kişinin sabit gelirinin yüzde 50 sini geçmeyecek şekilde 100.000 TL konut kredisi verilmektedir.

İş Bankası 100.000 TL Konut Kredisi Vade Faiz Oranları

36 Ay Vade İle 100.000 TL İş Bankası Konut Kredisi

36 ay vade ile 100.000 TL konut kredisi kullanımında kredi faiz oranı yüzde 1,47 şeklinde olmaktadır. Aylık vade ödemesi 3,597 TL şeklinde olurken toplamda 100.000 TL konut kredisi için 130.849 TL ödeme yapılacaktır. Kredi kullanımı için 200 TL dosya ücreti alınmaktadır. Ayrıca ev ipoteği de zorunlu kılınmıştır. Yine zorunlu deprem sigortası da mevcuttur.

48 ay vade ödemeli 100.000 TL İş Bankası Konut Kredisi

48 ay vadeli iş bankası 100.000 TL konut kredisi faiz kullanımında faiz oranı yüzde 1,47 şeklinde olmaktadır. Kredi kullanımında vade ödemeleri 2.918 TL şeklinde olurken 100.000 TL kredi ödemesinin tamamı 141.844 TL şeklinde olacaktır. Konut ipoteği ve zorunlu deprem sigortası da kredi kullananlar tarafından yapılacaktır.300 TL dosya masrafı da vardır.

120 ay vade ödemeli 100.000 TL konut kredisi

İş bankasından 120 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi kullanımında uygulanacak faiz oranı yüzde 1,47 TL şeklinde olmaktadır. Bankaya aylık vade ödemeleri 1.778 TL şeklinde olurken toplam ödenecek tutar ise 214.765 TL şeklinde olacaktır. İş bankası 100.000 TL konut kredisi kullanımı için 300 TL dosya masrafı, zorunlu deprem sigortası ve konut ipoteği şartı bulunmaktadır.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

08 Ağustos 2018, 02:15

ABD’de benzin fiyatları gerçekten çok mu yüksek?

Günümüzde döviz gün geçtikçe önemini arttırmaktadır. Döviz kurları her geçen gün tırmanışa geçti. Özellikle büyük tırmanışlar sarf eden Amerika Birleşik Devletleri’nin para birimi olan dolar 1776’dan beri uluslar arası para birimlerinden birisi oldu. “ Thaler” in değişmiş bir şekli olan dolar günümüz de geçerliliğini sürdürmektedir. Birçok yatırımcı yatırımlarını Türk Lira’sını dövize dönüştürerek kısa vadede karlı çıkmayı başarabiliyorlar. Kimine gülüyor bu yatırım işi kimini de bozguna uğratabiliyor lakin kısa vadede yatırım denince ekonomik açıdan incelendiğinde dolar ve Euro en çok tercih edilen döviz kurlarından birisi olmakta.

Yurt dışından ülkemize bir borç alındığında bu borçlar Türk Lira’sı olarak kaydedilmiyor. Uluslar arası para birimi olarak kabul edilen dolar olarak da kabul edilebilir. Dolar prestijini arttırmayı çok iyi becerdiğinden hem Amerika Birleşik Devletleri’nin para birimi olmasından dolayı ülkeler arası anlaşmalarda yahut borçlanmalarda bu para birimi de kabul edilmektedir. Ülkemizin ekonomisini kaldırmak için yurt dışından getirilen ithal malların ücretlerin ödenmeside genellikle uluslar arası para birimleri kullanılarak yapılıyor. Dolar gibi prestiji ve kısa vadede kazandıranı yüksek olan dövizler ülkemizde çok yaygın biçimde kullanılmakta. Uzun vadeli yatırım aracı olan altının yerini bu tarz kısa vadeli dövizler alacağı beklenmektedir.Ülkemizin üretkenliği malum tarım konularında diğer ülkelere nazaran yüksek durumda. Yapılan ihracatların sayısı her geçen gün artmakta ve yapılan ihracatlar ülke ekonomisini kaldırmak için büyük rol oynadığı tartışılmaz. Yapmış olunan ihracatların para kurları da döviz olarak yapılmakta. Dolar sadece yatırım aracı olmaktan çıkıp ülkeler arası anlaşma dövizi de olabiliyor. Ülkemizin temennisi ithalattan çok ihracat yaparak üretkenliği sadece tarım ihracatlarından ziyade teknoloji gibi büyük firmaların, ülkelerin yarışa dahil olduğu alanlarda gelişebilmektir. İhracat arttıkça ülkemize giren döviz de artacaktır. Bu hesaplardan her zaman ülke ekonomisi karlı çıkacağa benziyor.

Enflasyon artışı ile döviz kuru arasında bir bağıntı var. Bu bağıntı kimi köşe yazarları tarafından doğru orantılı olarak düşünülmekle beraber kimi köşe yazarları tarafından aralarında bir ters orantı olduğundan bahsediyorlar. Türkiye’de faizin arttırılmaması yoluyla kurun yükselmesinin ve cari açığın kapatılmasının yolunun açılabileceği konusunda hem fikiriz. Türk Lirası’nın her geçen gün iç düşüşü ile dış düşüşü arasındaki fark yüksek olduğundan dolar gibi uluslar arası para birimleri değer kazanıyor. İç düşüş ile dış düşüş arasındaki fark kapatılarak kısa vadeli yatırım aracı olarak görünen döviz değerleri gerileyebilir. Bu sayede faiz oranları da düşürülebilir.  Merkez Bankası enflasyonun yüksek olmasından dolayı yaptığı mücadelede faiz yüzdelerini yükselterek dolar, Euro gibi kurlarla ilgilenmediğini kısa süre içerisinde açıklamıştı. Merkez Bankası yüksek olan enflasyonu geriletebildiği andan itibaren döviz kurları düşüş yaşayacağa benziyor.  Cari açığı kapatma girişimlerinden dolayı dolar, Euro gibi uluslar arası para birimlerinin kurları ile pek ilgilenilmiyor. Anlaşılan o ki Euro gibi döviz kurları hala ülkemizde yatırım aracı olarak kullanılmaya devam edecek.

Devamını Görüntüle